NOWY polski pojazd elektryczny ujawniony. Potrafi zmniejszyć szerokość o połowę [Zdjęcia z premiery]

Zaprezentowany na konferencji elektryczny pojazd Triggo to pierwszy egzemplarz wersji przedprodukcyjnej.

Reklama

Na prace nad prototypem spółka Triggo uzyskała z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) dofinansowanie w konkursie "szybka ścieżka" w wysokości ponad 4,2 mln zł z Funduszy Europejskich. Wartość dofinansowanego projektu to 5,9 mln zł.

Reklama

– Prezentowany model wypełnia wszystkie założenia projektowe i stanowi w pełni sprawną i mobilną wersję, będącą punktem wyjścia do produkcji serii pilotażowej. Zamówiona już partia pojazdów będzie podstawą do dalszych testów, także w warunkach miejskich – mówi Rafał Budweil, prezes zarządu i założyciel Triggo S.A.

Najważniejszą cechą technologii pojazdu jest zmienna geometria podwozia. Dzięki niej kierowca może poruszać się w dwóch trybach: drogowym dla wysokich prędkości i manewrowym, w którym szerokość Triggo zmniejsza się o połowę - ze 165 do 86 cm, a prędkość zostaje ograniczona do 20 km/h. W drugim "ustawieniu" pojazd zajmuje tylko tyle miejsca, co jednoślad, ułatwiając eksploatację w ruchu miejskim i znalezienie miejsca do parkowania.

Pojazd posiada przy tym w pełni zamkniętą dwuosobową kabinę pasażerską. Zasięg na jednym ładowaniu to ok. 100 km. Triggo można rozpędzić do 90 km/h. Konstrukcja jest chroniona globalnymi patentami obejmującymi kraje Europy, Azji i Ameryki Północnej, których całkowita populacja to 2,4 mld mieszkańców.

Sklep internetowy VELEX - producent Velex

Auta elektryczne w ofercie marki Velex, to dobry sposób na szybkie, tanie i ekologiczne poruszanie się po strefie miejskiej i podmiejskiej. Tanie ponieważ średni koszt przejechania 100 kilometrów pojazdami przez nas oferowanymi ,wynosi około 5 złotych, a publiczne parkingi w strefie płatnego parkowania, są dla tych pojazdów dos...

Auta elektryczne

Auta elektryczne w ofercie marki Velex, to dobry sposób na szybkie, tanie i ekologiczne poruszanie się po strefie miejskiej i podmiejskiej. Tanie ponieważ średni koszt przejechania 100 kilometrów pojazdami przez nas oferowanymi ,wynosi około 5 złotych, a publiczne parkingi w strefie płatnego parkowania, są dla tych pojazdów dostępne bez żadnej opłaty. Szybkie dlatego, że możemy poruszać się buspasami, sprawnie omijając samochody stojące w korku. Ekologiczne, oczywiście bez emitowania spalin do atmosfery, z dodatkowym atutem w postaci możliwości poruszania się po strefach CZYSTEGO TRANSPORTU, w większości znajdujących się w ścisłych centrach miast, a które to, są niedostępne dla samochodów spalinowych.

Najnowszym pojazdem w naszej ofercie jest Elektryczny mini SUV model MINI M2. To zgrabne autko zdołało już zdobyć tytuł Jurajski Produkt Roku 2019. Bogato wyposażony elektryk świetnie sprawdzi się jako samochód do codziennego dojazdu do pracy, na zakupy, czy odwiedziny u znajomych. Niewielkie rozmiary ułatwią nam poruszanie się i parkowanie w mieście, a wspomagać nas przy tym będzie kamera i czujniki cofania. Ciężko będzie nim zabłądzić, posiada bowiem wbudowaną nawigację. Pojazd możemy również udostępnić niepełnoletniej młodzieży, wystarczy posiadanie prawa jazdy kategorii B1 (od 16 roku życia)

Nasze mini samochody umożliwiają poruszanie się po drogach nawet młodszym osobom. Posiadając prawo jazdy kategorii AM możemy wsiąść za kółko do modelu CITY SPIRITS czy NLIGHT - M4

Sklep internetowy Velex.pl posiada również inne ciekawe mini samochody w ofercie. Interesującym wyborem dla przedsiębiorców, będzie mały dostawczy CITY SPIRITS model 7221C, z częścią transportową o pojemności ponad 1500 litrów.

Auta elektryczne marki Velex obejrzysz będąc online, lecz możesz także zobaczyć je na żywo, posiadamy bowiem własny Salon Pojazdów Elektrycznych. Gorąco zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą. Wszystkie podane ceny zawierają podatek VAT.

Pojazd elektryczny Z-tech 45km/h

31 500,00 zł

ZT95 to trójkołowy skuter elektryczny wyglądem przypominający mały samochód. Poruszanie się Zt-95 nie wymaga prawa jazdy dla osób urodzonych przed 1995 rokiem.

Pojazd ma 2 fotele: dla kierowcy i pasażera, system ogrzewania, kamerę cofania.

Mocne strony:

bardzo niski koszt przejechania 100 km (4 zł);

cicha (prawie bezszelestna) praca silnika, pojazd jest ledwie słyszalny zarówno wewnątrz kabiny jak i na zewnątrz;

brak wibracji powodowanych przez silnik spalinowy i tym samym znacznie wyższy komfort podróżowania.

Dodatkowym efektem ekonomicznym jest brak konieczności wymiany olejów, filtrów, pasków rozrządu itp.

Leave a Comment